Skip to main content

Karakalem portre

 Karakalem portre sipariş sitem 2009 dan bu yana açılmış olup şuana kadar 2019 yılı itibariyle yaklaşık 3 milyon ziyaretçi sayısına ulaşmıştır.Çok yakında www.karakalemportre.com  sitesini açacağım.Bu isim hakkıda bende saklı yıllardır.

 Son on yılda karakalem portre siparişi için bana ulaşanlardan en çok duyduğum merak edilen üç şeyden bahsedeceğim.

 Birincisi size nasıl güvenelim sorusu :) elbette internet ortamında hepimiz en az birer kere aldatılmışızdır :) ben dahil özellikle resim malzemesi alırken çok defa istediğim ürün değilde onun muadili gelmiştir.İki sebep var tabi ; biri art niyet diğeri konuyu tam olarak anlatamamak.biz b şıkkı diyelim :)... Şimdi bu konuda ne yapabilir sorusu aslında basit cevabı var.Sipariş vereceğiniz web siteyi dikkatlice araştırın 1-kaç yıldır açık 2-sosyal medya hesapları var mı varsa takipçi sayıları tabi sahte takipçi olabilir o sebeple yorumlara bakmanızı tavsiye ederim birde takipçileri gerçekmi değilmi zaten bir kaçına bakınca anlarsınız,kendisi kaç kişi takip ediyor v.s 3-hakkında gerçekten ciddi alınır şikayet varmı yokmu bakmak gerek 4-hakkında başka sitelerde yazılmış olumlu haber var mı ? mesela bir defa sağlık bakanlığı haber yapmıştı beni bakabilirsiniz bunun gibi https://www.sbn.gov.tr/icerik.aspx?id=25877

İnstagram hesabımda https://www.instagram.com/portrekarakalem/?hl=tr

@portrekarakalem şuan itibariyle 30.000 takipçiye ulaştı inşallah 300.000 olur :)

facebook sayfamda var 18 bin kişilik v.s birde web site bilgileri inceleme var kaç kişi ziyaret ediyor ne zamandır var onu da alexa diye bir site var ordan bakabilirsiniz 

 Yukarda yazdığım üç argüman aslında güveni yüzde 90 a çıkardı kalan yüzde 10 da sizin cesaretiniz olacak :) artık sanırım birazda olsa güven sorununu anlattım.

 Karakalem portre nasıl çiziyorum ?

 İlk önce whatsApp yada mail v.s bir şekilde bana fotoğrafınız gelir uygunmu bakarım ,uygunsa kağıt ebatı ,fiyatı,teslim günü netleşir.Ödemesi yapılır sonra çizime geçilir ,çizerken aşama aşama görüntü yollanır.Bu sayede hem el işi olduğu garantiye alınır hemde çizim aşamasında karşılıklı fikir alış verişi olabilir.

 Karakalem portre hangi malzeme kullanıyorum ?

 En çok scholler durex 250 gr kağıt ki en kaliteli ve fiyatı yüksek bir kağıttır. 70x 100 cm 2019 yılı itibariyle46 tl TANESİ !!! Tabi bu kağıdı kesiyorum 2 yada 3 çizim çıkar .

Kalemlerim en çok staedler alman kalemleri. tanesi 12 tl (orjinali)black serisi

Neden yazdım fiyatları çünkü 25 kuruş kağıt 25 kuruş kalemde var yani :)

Karakalem portre kargo ve çerçeve ?

Kargoda kırılmamamsı için özel koruma istemim var esnek ve sağlam sert jelatinler var röntgen filmi gibi düşünün onlara sarılı en dört tane ve kutuda gelir.Çerçeve yapmam yapsaydım zengin olurdum :)kırılma riski oluyor.Kargo siz ödüyorsunuz çünkü kargoda sıra beklemeden bırakıyorum zaman tasarrufu için,kargo ücreti çok cüzzi 2019 itibariyle her yere 8 tl .

Karakalem portre gerçek çizim nasıl anlaşılır ?

Bir kaç yolu var birincisi çizimin aşama aşama görüntüsü ki bunu zaten herkese standart yolluyorum.İşte kaba taslak çıkar,göz ,burun,dudak yüz saç. kıyafet v.s aşama aşama gider yani çok maliyeti yüksek çizimlerde ekstra ücretle ufak çizim videosu da çekilebilir. Diğeride karakalem eli kirletir silinir o sebeple ben çizime sprey sıkmıyorum doğal halde yolluyorum .İsteyen komple silebilir :)Bazen ben daha çizimi yollamadan sevgilisinden ayrılan oluyor onlar yapabilir mesela :)Ama sizde açarken çerçeveye koyarken titiz davranın.Özellikle yüz kısmına eliniz parmaklarınız değmesin iz kalabilir.

Size bir çizim aşamasıda altta ekliyorum sevdiğim eski aktörlerden charles bronson her mahalleye lazım bir karakter :)