Skip to main content

Karakalem Çalışmalarında Kullandığım Malzemeler

Aşağıdaki fotoğrafa göre alfabetik sırayla yazılmıştır.Karakalem portre çizerken kullandığım malzemeler.Devamı için lütfen başlığı tıklayınız.

 

A

 

Zımpara

Kömürümüzü toz haline getirmek için kullanılır.

B

Kömür

Söğüt ağacından yapılmış,dal kömürler.www.karakalemresim.net

C

Kömür

Bu da kömürdür.Diğerine göre daha enlidir.aynı amaçla kullanılır.Kömürü kullanırken çok dikkatli olunmalı aksi takdirde bütün zamanınız boşa gidebilir.Karakalem portre siparişi için 05056701188

D

Güderi

Parça ve çizgisel iz bırakmıcak bez,karışım için kullanılabilir. Çok koyu dan açığa doğru tüm karışımlar elde edilebilir.www.karakalemresim.net

E

Renk Shaper

 Ucu plastik silgimsi bir araçtır,çizim alanlarını birbirine harmanlamada kullanılır.Olmazsa olmaz araç değildir.Ama işinizi kolaylaştırır.

F

Kalemler

Kara kalem şeklinde satın alınabilir. . O, kararmış parmak kaydederken bunda kontrol etmek daha kolay olabilir. Beyaz pastel kalem olayları için kullanılabilir.

G

Sıkıştırılmış Kömür

Diğer kömürlere göre silmesi çok daha zor olan sıkıştırılmış kömürdür.Silgiyle elde ettiğimiz alanlar gibi değil.Tam tersi silinmicek kalıcı alanlarda kullanılmalıdır.Çok kullanmadığım çok nadir kullandığım bir malzemedir.Karakalem resim siparişi ve karakalem hediye portre sipariş sitesi.

H

 Macun Eraser SİLGİ J

 Karakalem resminde en önemli malzemelerdendir.Sadec temizleme değil çizime destek veren ,güven veren veren bir malzemedir.Hem silmede ,hem ton açmada,başlı başına bir araçtır.Karakalem resminde olmazsa olmazdır.

I

Konteyner

KUTUCUK

Minik bir kutu kömür tozunu muhafaza etmede kullanılır.siz kabta kullanabilrisniz.ama ç sade kömür tozu dağılmasın

 J

Fırçalar

 Iki ucuz fırça,Kağıt üzerinde toz kömürü dağıtmada kullanılır.Ama bazen şov yapıp onunla çizim bile yapılabir.Mesela igor kazarin diye ünlü bir ressam var sadece fırçayla karakalem çalışmaları yapar. 

 

 

 

                       

                     Yukarıdaki resimdede görüldüğü gibi kömür kalemleri,zımparayla toz haline getirmek mümkündür.Bu sayede mükemmel sonuçlar elde edebiliriz.

w w w . k a r a k a l e m r e s i m . n e t sitesi ne aittirn